Július elsejétől perelhet az a szülő, aki nem kapja meg a neki járó tartást, ezzel a módosítással nyomatékosítanák a gyerekek szüleik irányába fennálló tartási kötelezettségeit. Kivételek azonban itt is akadnak, elmondjuk ezeket is!
A Családjogi törvény az Alaptörvény hatályba lépését megelőzően is szabályozta a szülőtartást, és még a 2014-ben hatályba lépett Polgári Törvénykönyv is tartalmazza, sokan azonban nem tudnak róla. A törvény jelenlegi hatályos szövege szerint tartási kötelezettség áll fent a szülőnek a gyermekével és a gyermeknek a szülővel szemben.
2016-ban előterjesztettek egy módosítást, mellyel nyomatékosítanák, hogy a nagykorú gyerekek szüleik irányába fennálló tartási kötelezettsége kiemelt jelentőséggel bír a rokontartás szabályaihoz képest, ezért külön kiemelést igényel, hogy a nagykorú gyerekek kötelesek gondoskodni a rászoruló szüleikről. Mostantól pedig perelhet az is, aki ténylegesen eltartja a szülőt, de nem rokon:
„Olyan idős személyek esetén, akiknek a szociális ellátásáról akár állami, akár egyházi fenntartású intézmények – nem térítésmentes szociális ellátás juttatásával – gondoskodnak és az idős személy az ellátás ellenértékét nem, vagy csak részben tudja finanszírozni, a ki nem fizetett térítési díjat követelni lehet a szülője iránt tartásra kötelezhető nagykorú gyermektől” – áll a javaslatban. A következő oldalon folytatom!
Van információd a témáról? Képed, bizonyítékod?
Írd le nekünk, küldd be, megjelentetjük! Kattints ide!