William Munro esete a sellővel
A XIX. század elején, William Munro, egy szintén elismert személy (iskolaigazgató) a New York Times-nak hosszú levelet írt. Levelében egy skóciai utazásán bekövetkezett nem mindennapi élményről számolt be; Reay közelében ugyanis a tengerparton a sziklákon ülve egy haját fésülő sellőt vélt látni. Levelében teljes meggyőződéssel állította a sellők létezését.
Phineas T. Barnum, akinek valóban volt sellője
A híres amerikai mutatványos a XIX. század közepén például vásárolt is egy sellőt, amelyet a londoni Watson Kávéházban kiállítatott, s egy sillingért bárki meg is tekinthette. Ez már a kétkedők számára is egy kézzel fogható bizonyíték volt a különös lények létezésére, azonban mások inkább egy mutáns hal tetemét látták a kiállított darabban.
Egy ismeretlen halász találkozója a sellővel
Nem is olyan régen, XX. század elején a Hebridák egy szigetén szintén egy halász számolt be egy különös lény felbukkanásáról. Érdekes módon, Munroe-hoz hasonlóan egy fésülködő hableányt látott, s ezt a történetet mindenkinek nagy előszeretettel mesélte el. Egészen haláláig meg volt győződve arról, hogy azon a napon volt szerencséje meglátni azt, amit a világon csak nagyon keveseknek vagy senki másnak, egy sellőt.
És akkor még egy beszámoló a közelmúltból
Szinte már napjainkban járunk, 1978-at írunk. Ugyancsak egy halász, Jacinto Fatalvero a Fülöp-szigeteken találkozott egy sellővel…állítása szerint.
Olyannyira szerencsés volt ez a találkozó, hogy gazdag zsákmányhoz is hozzásegítette őt a fura szerzet. A meghökkentő és hihetetlen történetet boldogan kürtölte szét, amelynek az lett az eredménye, hogy hamar nevetség tárgyává vált, s az újságírók zaklatni kezdték. Ennek hatására döntött úgy, hogy soha többet nem beszél az ügyről senkinek. Megértjük.
Ez mind szép és jó, na de mi a valóság? Nézd meg a következő oldalon!
Van információd a témáról? Képed, bizonyítékod?
Írd le nekünk, küldd be, megjelentetjük! Kattints ide!